Koncepty RAVAK – spójna aranżacja łazienki

logo-ravak-v-ramecku


 Rozwiązania kompleksowe. Koncepty RAVAK – spójna aranżacja łazienki.

Bardzo ważnym elementem aranżacji łazienki są odpowiednio dobrane i spójne estetycznie sprzęty łazienkowe. RAVAK wychodzi naprzeciw takim potrzebom proponując kompleksowe rozwiązania jakimi są koncepty RAVAK.

Autorem wielu z nich jest znany designer Kryštof Nosál, który zaprojektował już siedem konceptów przeznaczonych zarówno do niewielkich łazienek, jak i obszernych salonów kąpielowych. W skład najbardziej rozbudowanych serii wchodzą: wanna – często z parawanem nawannowym, umywalka oraz meble łazienkowe i baterie, a także w serii Chrome dodatki łazienkowe, np. kubeczki, mydelniczka czy relingi. Wszystkie sprzęty łączy jednakowy design. Taka rozbudowana oferta o spójnej linii wzorniczej jest unikalną propozycją na rynku ceramiki łazienkowej i gwarantuje harmonijną aranżację łazienki. W najbardziej rozbudowanej wersji koncepty proponują wyposażenie zarówno strefy kąpielowej, jak i sanitarnej. Korzystając z konceptów RAVAK unikniemy żmudnego, kosztownego i czasochłonnego, a często także nie dającego odpowiedniego efektu estetycznego i funkcjonalnego dobierania do siebie sprzętów łazienkowych.

RAVAK koncept 10stopni


Koncept 10o

Jest oparty na prostej zasadzie obrócenia lub nachylenia produktów od kąta prostego o 10o. Zabieg ten sprawił, że uzyskano sprzęty asymetryczne o czystej formie. Ważnym elementem serii jest asymetryczna wanna z obszerną częścią prysznicową. Zmiana kąta ułożenia misy wanny zaowocowała szerszą n iż w tradycyjnych wannach prostokątnych przestrzenią do odkładania, która może również służyć jako komfortowe siedzisko. Atutem konceptu jest także asymetryczna umywalka w wersji narożnej oraz symetrycznej. Umywalka narożna zapewnia więcej miejsca przy umywalce podnosząc komfort użytkowania bez obawy o obijanie łokciami o ściany. Komfort dają także lekko pochylone baterie – asortyment obejmuje wszystkie typy baterii.


Koncept Chrome

Należy do najbardziej rozbudowanych rozwiązań łazienkowych. Wyróżnia go prosta nowoczesna linia z elementem delikatnego zaokrąglenia rogów dna wanny i brodzika. Charakterystyczne dla serii Chrome zaokrąglenie powtarza się także we wzornictwie pozostałych elementów konceptu. W jego skład wchodzą wanna, parawan nawannowy, kabiny i brodziki prysznicowe, odpływy liniowe, WC wraz z deską oraz stelażem i przyciskiem, bidet, umywalki konglomeratowe i ceramiczne, które uzupełniają meble łazienkowe. Rozwiązanie obejmuje także baterie oraz dodatki łazienkowe.

RAVAK Chrome ceramika

 


Koncept Classic

Cechuje go prosta klasyczna linia, dzięki której z produktów RAVAK można będzie skomponować ponadczasową, a jednocześnie nowoczesną aranżację łazienki. Poza wygodną wanną z płaskim i szerokim dnem oraz bardzo wąskim brzegiem, w skład konceptu wchodzą parawany i drzwi nawannowe, umywalki w różnych rozmiarach – od wersji mini (o wymiarach 400×200 mm) po umywalkę podwójną (1300×490 mm) , a także meble łazienkowe w czterech kolorach. Komfortową kąpiel zapewnią produkty uzupełniające wyposażenie wanny – zagłówek oraz uchwyt.

RAVAK koncept Classic


Koncept Rosa

Ze względu na funkcjonalność i doskonałe wzornictwo należy do najczęściej wybieranych przez inwestorów. Doceniają oni wyjątkowo wygodne wanny zaliczane do modeli o najbardziej rozbudowanej funkcjonalności z wyraźnie wydzielonymi strefami – prysznicową i kąpielową oraz wygodnym płytkim siedziskiem. Komfort kąpieli można podnieść instalując zagłówek oraz uchwyt. Do wanny można zamontować parawan nawannowy. Elementem konceptu są także umywalki oraz uzupełniające je szafki umywalkowe, a także wysoka szafa. Nad umywalką Rosa można zawiesić lustro z oświetleniem. Ważnym elementem serii są także baterie Rosa.

RAVAK koncept Rosa


RAVAK koncept Evolution


Koncept Evolution

Serię wyróżnia motyw elipsy. Taki kształt ma wanna, do której można dokupić panel nawannowy, zagłówek oraz uchwyty. Elementem uzupełniającym wannę są umywalka oraz szafki umywalkowe, w tym dwa rodzaje słupka oraz szafki podumywalkowej w wersji z relingiem lub bez. W koncepcie znalazło się także lustro z oświetleniem LED oraz półka.


Koncept Avocado

Idealny do małych łazienek. Tworzy go wygodna wanna, kształtem nawiązująca do owocu avocado. Uzupełnieniem konceptu jest umywalka dostępna w dwóch rozmiarach, która może być tak zamontowana, że nachodzi na wannę.

RAVAK koncept Avocado


Koncept BeHappy

To rozwiązanie maksymalnie oszczędzające przestrzeń. Oferuje wygodną kąpiel i prysznic w małej łazience. Nad węższą częścią wanny można zawiesić umywalkę z dużą powierzchnią odstawczą będącą elementem konceptu. Wannę BeHappy można uzupełnić parawanem nawannowym oraz zagłówkiem.

RAVAK koncept BeHappy

www.ravak.pl