Ravak- Koncept 10° nagrodzony Oscarem designu !

logo-ravak-v-ramecku


Ravak nagrodzony Oscarem designu!

Koncept 10° z prestiżową nagrodą Red Dot.

Podczas tegorocznych targów ISH we Frankfurcie n. Menem, marka Ravak zdobyła prestiżową nagrodę Red Dot w kategorii Łazienka. Nagrodę otrzymał Koncept 10° autorstwa czeskiego designera Kryštofa Nosála. Ideą projektu jest obrócenie poszczególnych elementów o 10° w kierunku użytkownika.

Koncept 10° obejmuje wanny, dwa typy umywalek, meble łazienkowe, parawany nawannowe i baterie łazienkowe. Poszczególne elementy zostały obrócone o 10° tak, aby odpowiednio dopasować je do przestrzeni łazienki i wygody użytkownika.ravak10 2

Red Dot Design Award, nagroda zwana Oscarem designu, uważana jest za najważniejsze wyróżnienie w dziedzinie wzornictwa. Przyznawana jest corocznie przez Design Zentrum Nordhein Westfalen w Essen.

W tym roku międzynarodowy konkurs Red Dot Design świętuje 60-lecie i jest jednym z najbardziej uznawanych w dziedzinie designu użytkowego. Marka RAVAK uzyskała nagrodę w roku, w którym do konkursu zgłoszono rekordową liczbę 4 928 produktów z 56 krajów.

„Red Dot jest dla nas potwierdzeniem sukcesu w realizacji długoterminowej strategii tworzenia innowacyjnych rozwiązań wysokiej jakości, nie tylko w gamie produktów luksusowych, ale również masowych, dostępnych dla każdego. Staramy się pokazać naszym klientom, którzy są otoczeni często bezimiennymi wyrobami wątpliwej jakości, że produkt nagradzany międzynarodowymi nagrodami za design użytkowy, może być w ich zasięgu i znaleźć się w ich domu.” – mówi współwłaściciel firmy RAVAK Patrik Kreysa.

O marce Ravak w kilku słowach.

Rodzinna firma RAVAK od 24 lat znajduje się w całości w rękach jej założycieli – rodzin Vařeků i Kreysů. W tym czasie stała się największym czeskim producentem wyposażenia łazienek. Prowadzimy własne oddziały w większości krajów Europy Środkowo-Wschodniej, a także poza nią, m.in. w Dubaju. Nasze produkty eksportowane są do ponad 50 krajów świata, również na kontynent afrykański, n.p. do Nigerii i Ghany.

vizualizace  konceptu 10st_2

Spółka RAVAK zatrudnia ponad 800 osób, a w roku 2014 osiągnęła obrót na poziomie ok 69,5 mln EUR. Skupiamy się głównie na produkcji kabin prysznicowych, akrylowych wanien i brodzików oraz umywalek, a także brodzików z konglomeratu. Asortyment uzupełniają meble łazienkowe oraz baterie i akcesoria łazienkowe. Główne elementy kabin prysznicowych i parawanów nawannowych (profile) produkowane są w naszej własnej galwanizerni, gwarantujemy więc stuprocentową kontrolę jakości w trakcie całego procesu produkcji.

Autor nagrodzonego projektu Koncept 10°, designer Kryštof Nosál, pracuje dla marki RAVAK od 2006 roku, Współpracę nawiązaliśmy przy projektowaniu naszej wanny Evolution, która stała się naszą wizytówką i została wybrana wybitnym Produktem Roku 2006 przez Centrum Designu Republiki Czeskiej. Nosál jest absolwentem VŠUP Praha, uzyskał II miejsce w międzynarodowym konkursie Electrolux Design Lab w New Yorku, a kolejne jego prace dla marki RAVAK były nominowane do konkursu Czech Grand Design, uzyskiwały również wyróżnienia branżowe w Polsce. Obecnie Kryštof Nosál jest głównym projektantem nowych produktów marki RAVAK.

www.ravak.pl