Ravak – Pewny krok, czyli SafeStep

logo-ravak-v-ramecku


 Pewny krok, czyli SafeStep – prosty i efektywny sposób na bezpieczeństwo w łazience

Wieczorny relaks w wannie lub pod prysznicem czy poranna toaleta powinny odbywać się w komforcie. Będzie on pełen, jeśli postaramy się, by łazienka była nie tylko piękna i funkcjonalna, ale również bezpieczna. Duży wpływ na nasze bezpieczeństwo mają w tym wnętrzu odpowiednia posadzka, dno wanny oraz brodzika. Dzięki przeciwpoślizgowym zabezpieczeniom Safe Step RAVAK można je zapewnić w bardzo prosty sposób!

RAVAK bezpieczna łazienka - paski i kwadraciki przeciwpoślizgowe SafeStep (1)

RAVAK bezpieczna łazienka - paski i kwadraciki przeciwpoślizgowe SafeStep (2)

Prawie każdy z nas lub ktoś z naszego otoczenia chociaż raz poślizgnął się w łazience – zdarza się to nie tylko dzieciom i osobom starszym. Wystarczy choćby chwila nieuwagi, zmęczenie albo choroba, by poczuć jak groźna może być mokra i śliska nawierzchnia. Dobrze, jeśli skutkiem jest tylko chwila strachu, gorzej gdy dochodzi do potłuczeń, a w skrajnych przypadkach nawet do złamań. Coraz bardziej świadomi tych zagrożeń inwestorzy wybierają więc materiały posadzkowe o antypoślizgowych właściwościach, wanny i brodziki z antypoślizgowym dnem. Co jednak zrobić, gdy łazienka jest już wykończona i nie chcemy zmieniać jej wystroju lub gdy chcemy mieć na podłodze polerowany gres albo płytki granitowe?

RAVAK bezpieczna łazienka - paski i kwadraciki przeciwpoślizgowe SafeStep (3)

Przeciwpoślizgowe zabezpieczenia SafeStep

Na powierzchnie, których właściwości antypoślizgowych nie jesteśmy pewni, można przykleić przeciwpoślizgowe paski SafeStep strip w rozmiarze 200 x 2,5 cm albo kwadraty SafeStep square w rozmiarze 10 x 10 cm. Opakowanie zawiera 1 dwumetrowy pasek lub cztery kwadraty. Zabezpieczenia SafeStep strip oraz SafeStep square są przezroczyste, a więc nie rzucają się w oczy i dyskretnie chronią płytki, brodzik czy wannę. Dwa kształty do wyboru w połączeniu z neutralnym estetycznie wykonaniem zadowolą każdego.

Produkt pełen zalet

Zabezpieczenia SafeStep są produkowane przy pomocy specjalnej innowacyjnej technologii 3M, która gwarantuje dużą wytrzymałość materiału – zarówno paski jak i kwadraty są trwałe i mocne. Ponieważ są odporne na ścieranie i doskonale przylegają do nawierzchni, można je z powodzeniem stosować na intensywnie używane nawierzchnie. Atutem SafeStep strip oraz SafeStep square jest też odporność na wilgoć, dlatego z powodzeniem sprawdzają się jako ochrona antypoślizgowa dna wanien oraz brodzików. Można je czyścić wodą z dodatkiem detergentów. Zaletą rozwiązania SafeStep jest również bardzo łatwy demontaż, tak że bez trudu usuniemy naklejone elementy, gdy zostaną zużyte.

źródło: www.ravak.pl