Jak dbać o porządek w łazience?

logo-ravak-v-ramecku


Jak dbać o porządek w łazience?

Łazienka to pomieszczenie służące higienie. Dlatego utrzymanie w nim porządku i czystości jest szczególnie ważne. Będzie ono łatwiejsze, jeśli łazienkę wyposażymy w podwieszane sprzęty.

Z łazienki korzystają wszyscy domownicy, a często także goście. Powinna więc być zawsze czysta i uporządkowana. Umożliwią to rozwiązania proponowane przez RAVAK. Ułatwieniem będą odpowiednio dobrane umywalki i uzupełniające je szafki umywalkowe oraz podwieszane WC i bidety. Mogą być one częścią rozwiązań łazienkowych RAVAK, które składają się z dopasowanych do siebie elementów wyróżniających się funkcjonalnością ułatwiającą codzienne użytkowanie.

Jak dbać o porządek w łazience, Ravak produkty czyszczące, czysta łazienka


Podwieszane zawsze czyste

W utrzymaniu czystości duże znaczenie ma także sposób montażu sprzętów. Sprawdzą się te, które można instalować na ścianie lub na doskonale dopasowanych szafkach podumywalkowych. W ten sposób można zainstalować umywalki RAVAK z serii Classic, Rosa, Praktik czy Evolution. Podwieszane umywalki a także sedesy oraz bidety nie tylko łatwiej umyć niż sprzęty stojące, ale także sprzyjają one utrzymaniu w czystości posadzek. Do montażu WC służą stelaże podtynkowe. Mogą być montowane do ścian murowanych (stelaż podtynkowy do obmurowania W/1000w rozmiarze 1062 x 592 x 145) oraz do zabudowy w płycie g-k (stelaż podtynkowy WC do zabudowy lekkiej G/1200 w rozmiarze 1076 x 510 x 180 – 295 mm). Zabudowa sprawia, że ubywa miejsc trudnych do czyszczenia, np. zostaje zabudowany zbiornik spłukujący, a jedynym jego widocznym elementem jest płaski przycisk spłukujący.

Jak dbać o porządek w łazience, Ravak produkty czyszczące, czysta łazienka


Wszystko schowane

W łazience zapanuje porządek, jeśli większość licznych w tym pomieszczeniu kosmetyków, artykułów toaletowych czy środków czystości ukryjemy w wiszących szafkach. Podwieszane szafki RAVAK są projektowane z myślą o konkretnych seriach umywalek. Można je dokupić np. do umywalek Evolution, Chrome, Rosa, Pracitik oraz Classic. Marka proponuje szafki nie tylko efektowne wzorniczo, ale także bardzo praktyczne. Mogą zawierać zarówno niskie jak i wysokie szuflady umożliwiające przechowywanie niezbędnych w łazience akcesoriów. Atutem mebli jest także ergonomiczny i designerski kształt oraz specjalna impregnacja, która znacznie ułatwia konserwację i wydłuża ich żywotność. Drzwiczki szafek są zabezpieczone dwoma warstwami podkładu i wykończone odpornym na wodę poliuretanowym lakierem z wysokim połyskiem. Szafki można czyścić na mokro. Jeśli wybierzemy model bez uchwytów, czyszczenie szafek i przestrzeni wokół nich będzie dużo łatwiejsze.

Jak dbać o porządek w łazience, Ravak produkty czyszczące, czysta łazienka


Materiał łatwy w czyszczeniu

W aranżacji łazienki najlepiej wykorzystać te sprzęty, które są wykonane z materiałów ułatwiających ich mycie. Wybierając umywalkę, warto zdecydować się na model wykonany z konglomeratu, który jest mieszanką dolomitu i żywicy. Umywalki RAVAK z tego materiału mają płaską, gładką powierzchnię. Umożliwia ona szybkie i łatwe zmywanie zanieczyszczeń przy pomocy zwykłego detergentu oraz wody. Finalną, białą warstwę powierzchniową, tworzy żywica GelCoat, która chroni konglomerat przed ścieraniem oraz zarysowaniem i innymi uszkodzeniami. Zaletą umywalek RAVAK są także perfekcyjnie czyste krawędzie. Utrzymaniu porządku i wygodzie służą także idealnie równe powierzchnie do odkładania, na których można przechowywać mydło czy inne przedmioty, po które często sięgamy. Takie właściwości mają na przykład umywalki z serii Classic, Rosa, Praktik czy Evolution.

Jak dbać o porządek w łazience, Ravak produkty czyszczące, czysta łazienka


Środki ułatwiające utrzymanie czystości

Nawet najbardziej sprzyjające utrzymaniu czystości sprzęty należy odpowiednio pielęgnować. Do czyszczenia konglomeratu, szkła, akrylu, tworzywa sztucznego czy ceramiki nie wolno używać agresywnych środków np. na bazie piasku. Także nie wskazane jest stosowanie preparatów z chlorem, który wchodzi w silną reakcję z elementami metalowymi. Najlepiej sprawdzi się uniwersalny środek czyszczący taki jak RAVAK Cleaner, a do powierzchni chromowanych RAVAK Cleaner Chrome.

RAVAK_meble_podwieszane

RAVAK_Cleaner

www.ravak.pl