Mała, ale funkcjonalna łazienka

logo-ravak-v-ramecku


Mała, ale funkcjonalna łazienka

Nawet niewielkie łazienki – a takich nie brakuje w naszych domach i mieszkaniach –  można dzisiaj zaprojektować funkcjonalnie i zgodnie z potrzebami wszystkich mieszkańców.

Zanim przystąpimy do zakupu sprzętu łazienkowego, starannie zaplanujmy wnętrze. Pomocne będzie rozrysowanie powierzchni łazienki według dokładnych pomiarów. To dobry sposób by ukazać zalety pomieszczenia i optymalnie rozplanować ustawienie elementów stałych. Komfortowe urządzenie łazienki na niewielkiej przestrzeni zapewnią rozwiązania proponowane przez RAVAK – efekt ich użycia może się okazać bardzo funkcjonalny i ciekawy estetycznie.


Funkcjonale koncepty

Z myślą o niewielkich łazienkach RAVAK proponuje rozwiązania kompleksowe jakimi są koncepty Avocado oraz BeHappy. Tworzą je wanny oraz idealnie do nich dopasowane umywalki – elementy te doskonale do siebie pasują i funkcjonują jak puzzle. Zaletą asymetrycznej wanny Avocado o wymiarach 150,160×75 cm jest ergonomiczna forma o opływowym kształcie nawiązującym do owocu avocado. By oszczędzić przestrzeń, w jej nogach można zainstalować umywalkę dostępną w dwóch rozmiarach. Umywalka, którą można także zamontować obok wanny, ma dużą przestrzeń odstawczą, na której zmieści się mydło oraz inne niezbędne przedmioty higieniczne.

Do rozwiązań maksymalnie oszczędzających przestrzeń należy także wanna BeHappy.  Zapewni ona wygodną kąpiel i prysznic w małej łazience. Jej ergonomiczny kształt oparty jest na planie prostokąta z podcięciem w strefie nóg. Nad węższą częścią wanny można zainstalować umywalkę z dużym blatem idealnym do przechowywania akcesoriów łazienkowych. Dopracowany w szczegółach kształt wanny zapewnia oszczędność wody. Dla miłośników prysznica ważna jest możliwość zamontowania trzyelementowego parawanu nawannowego, który po złożeniu na ścianę zajmie niewiele miejsca.

RAVAK koncept BeHappy


Idealne wanny

Odpowiednim i bardzo funkcjonalnym wyborem do małej łazienki jest również asymetryczna wanna Rosa  95. Dzięki szerokości 95 cm zmieści się ona nawet w niewielkiej łazience typowej dla mieszkań w bloku. Model o rozmiarze 150×95 cm zapewni wygodną kąpiel – jej przekątna jest o 20 cm dłuższa niż przekątna tradycyjnej wanny prostokątnej. Dzięki możliwości zamontowania parawanu nawannowegoVSK2 Rosa lub CVSK1, Rosa gwarantuje również komfortowy prysznic – płaskie i szerokie dno da nam poczucie bezpieczeństwa. Zaletą Rosy 95 jest również siedzisko,  pozwoli nam ono na wykonywanie w wannie czynności higienicznych na siedząco, na które brak miejsca w małej łazience. Siedzisko jest płytkie i stabilne, co sprawi, że podniesiemy się z niego bez problemów. Wanna Rosa 95 będzie się doskonale komponować z innymi elementami z serii. Koncept Rosa to także umywalki oraz uzupełniające je meble oraz lustro z oświetleniem i baterie.

RAVAK_Wanna_classic do malej lazienki

Także prostokątna wanna Classic o wymiarach  120x70x42 cm będzie idealnym rozwiązaniem do małej łazienki. Poza klasyczną linią wzorniczą pasującą do każdej aranżacji atutem wanny jest  to, że zapewnia ona komfortową kąpiel przy tak zminimalizowanych wymiarach. Sprawi to jej bardzo funkcjonalne wyprofilowanie – szerokie i płaskie dno oraz wąski brzeg. Funkcję wanny można poszerzyć instalując parawan lub drzwi nawannowe. By zapewnić spójną aranżację łazienki, warto wykorzystać inne elementy konceptu Classic, takie jak umywalka w wersji mini o wymiarach 400×200 mm, a także meble łazienkowe.


Kabina z miniwanną

Jeśli w łazience nie zmieści się wanna możemy ją zastąpić głębokim brodzikiem Sabina o rozmiarze 80 lub 90 cm. Jego głębokość wynosząca 27 cm oraz wyprofilowane siedzisko daje komfortowe warunki do kąpieli małych dzieci, a starszym użytkownikom  radość z relaksu pod prysznicem. W głębokim brodziku z powodzeniem zrobimy także pranie. Brodziki Sabina produkowane są ze specjalnego materiału Antibac®, który ma antybakteryjne właściwości i przeciwdziała pojawianiu się pleśni oraz bakterii na powierzchni brodzika. Jego kształt zaplanowany na 1/4 okręgu sprawi, że zajmie on mniej miejsca niż brodziki zaprojektowane na planie prostokąta. Na brodziku-miniwannie Sabina zaleca się zamontowanie czteroelementowej  kabiny prysznicowej BLCP4 Sabina. Całkowita wysokość kabiny prysznicowej na głębokim brodziku wynosi 2170 mm.

RAVAK kabina BLCP4 na głębokim brodziku Sabina

www.ravak.pl