Pokój kąpielowy – łazienka z wyspą

logo-ravak-v-ramecku


Wanny Freedom oraz kabiny prysznicowe Walk-In zostały tak zaprojektowane, by dawać maksimum przyjemności podczas kąpieli czy prysznica. To sprzęty wymagające wyjątkowej przestrzeni – warto je ulokować w przestronnym salonie kąpielowym. Takie miejsce daje nie tylko oddech, ale inspiruje również do ciekawych aranżacji, zwłaszcza jeśli do dyspozycji mamy wyrafinowaną wannę i kabinę RAVAK, które nie ograniczają naszej wyobraźni.

RAVAK wanna Freedom aranżacja łazienki, wyposażenie łazienki

Od łazienki oczekujemy coraz więcej – poza funkcją czysto użytkową powinna ona także zaspokajać potrzebę komfortu, a nawet luksusu. Im większa przestrzeń, tym bardziej można jej nadać wyszukaną formę, umieszczając na przykład wannę pośrodku łazienki. Wyjątkowa łazienka domaga się wyjątkowego wyposażenia – oderwane od ściany sprzęty są szczególnie wyeksponowane. Mają więc gwarantować nie tylko nieprzeciętną formę wypoczynku, ale także karmić nasze zmysły wyszukaną estetyką. Usytuowana na wyspie jedna z wanien Freedom będzie elementem, wokół którego skomponujemy niebanalną aranżację wnętrza. Wanny wyglądają świetnie z każdej strony, można więc je ustawić w dowolnym, najbardziej dla nas odpowiednim miejscu. Subtelnym, a jednocześnie niezbędnym sprzętem w dobrze wyposażonym salonie kąpielowym będzie również dyskretna i bardzo elegancka kabina z serii Walk-In.


Wanny godne przestrzeni

Wolno stojąca wanna Freedom jest dostępna w dwóch modelach: Freedom O oraz Freedom R. Chociaż mają one inny kształt, łączy je czystość formy: perfekcyjny rysunek linii, śnieżnobiała kolorystyka oraz świetne wykonanie z najwyższych jakościowo materiałów. Idealny kształt wanny Freedom R oparty jest na bazie ściętego ostrosłupa. Budzi skojarzenia z ascezą geometrycznych figur przestrzennych doskonałych samych w sobie. Dodatkowo podkreślona jest ona przez proste linie budujące formę wanny, których subtelność wzmacnia cienki, wręcz eteryczny rant wanny. Siłę wyrazu wanny Freedom R budują również prostopadłe kąty. Minimalizm tego modelu wpisze się w każdą modną nowoczesną aranżację – z powodzeniem można jej użyć także w salonie łazienkowym inspirowanym stylem japońskim. Rozmiar wanny 175 x 75 cm sprawia, że będzie wygodna nawet dla dwóch osób. Miłośników bliskich naturze form organicznych z pewnością zainspiruje wanna Freedom O. Jej owalny kształt pozbawiony ostrych kantów sprawia, że czujemy się bezpiecznie nie tylko zażywając kąpieli, ale też podczas korzystania z innych sprzętów w łazienki. Przyjazne, anatomiczne kształty sprawiają, że to wanna, w którą będziemy chcieli się wtulić i zostać w niej na dłużej. Podobnie jak w wannie Freedom R odpływ umieszczony jest pośrodku, co w połączeniu z takim samym kątem nachylenia wszystkich ścian wewnętrznych umożliwia swobodną kąpiel dwóm osobom. Przyjazne długiemu wylegiwaniu się w tym modelu są także wymiary – 169 x 80 cm. Perfekcyjnej aranżacji z wannami Freedom w roli głównej służą podłogowe baterie wannowe FM 081 00 oraz FM 080 00.

RAVAK wanna Freedom R aranżacja łazienki, wyposażenie łazienki

RAVAK_FREEDOM aranżacja łazienki, wyposażenie łazienki


Swoboda kąpieli

Idealnym uzupełnieniem salonu kąpielowego harmonijnie łączącym się z wannami Freedom są kabiny Walk-In. Tworzą je jedynie tafle szkła, jeden lub dwa wsporniki oraz profile. Całość sprawia wrażenie bardzo delikatnej, wręcz eterycznej konstrukcji. Kabiny wyprodukowane są z przezroczystego bezpiecznego szkła hartowanego grubości 8 mm, które gwarantuje bardzo wysoką wytrzymałość. Ponieważ jego powierzchnię chroni przed osadzaniem kamienia wodnego powłoka RAVAK AntiCalc®, szkło jest czyste znacznie dłużej niż w standardowych rozwiązaniach. Transparentna tafla szkła opiera się na dyskretnych (jednym lub dwóch) wspornikach i profilach mocujących (tylko w modelach narożnych), które zapewniają stabilność całej konstrukcji. Kabin z serii Walk-In nie muszą uzupełniać brodziki, wystarczy odpływ liniowy lub kratka. Możliwy jest także ich montaż na niektórych modelach brodzików RAVAK. Kabinę można zbudować na miarę potrzeb. Od naszej decyzji zależy, czy będzie sie składać z jednej, dwóch a nawet trzech tafli szkła zestawionych w różnych konfiguracjach.

RAVAK WALK IN Corner HR aranżacja łazienki, wyposażenie łazienki

RAVAK Walk In Corner aranżacja łazienki, wyposażenie łazienki

www.ravak.pl