Wąska, ale wygodna łazienka

logo-ravak-v-ramecku


Wąska, ale wygodna łazienka

Urządzenie wąskiej, długiej łazienki nie należy do najłatwiejszych zadań. Z myślą o aranżacji tego typu wnętrz, firma RAVAK zaprojektowała umywalkę oraz meble łazienkowe Clear.

Łazienkę, która bardziej przypomina wagon niż salon kąpielowy można spotkać w wielu domach i mieszkaniach budowanych nie tylko w czasach PRL-u, ale też w niewielkich lokalach sprzed kilku laty – jej kształt i wymiary mogą wówczas wynikać z małej powierzchni mieszkania. Takie specyficzne wnętrze wymaga odpowiedniego wyposażenia. Szczególnie trudno zaaranżować w nim wygodną strefę umywalkową. Często brakuje też w niej miejsca na przechowywanie łazienkowych akcesoriów. Zgrany estetycznie i ergonomiczny komplet Clear pozwoli nam skomponować wygodną i piękną łazienkę nawet w ograniczonej i mało ustawnej przestrzeni.

RAVAK meble i umywalki Clear (4)


Wąska do wąskiego

Umywalki łazienkowe z serii Clear dopracowane są w każdym szczególe. Dostępne są w dwóch rozmiarach: 80 lub 100 cm długości i głębokości wynoszącej tylko 40 cm. Misa w kształcie wydłużonego prostokąta nada łazience stylowy, nowoczesny i dynamiczny wygląd. Ponieważ umywalka nie jest głęboka, nie zajmie w wąskiej łazience dużo miejsca. Zamontowana na krótszej ścianie skróci optycznie pomieszczenie, jeśli usytuujemy ją na dłuższej ścianie, płaska powierzchnia zyska trzeci wymiar. Umywalka doda jej głębi i uplastyczni ścianę. Jednocześnie ze względu na niewielką głębokość nie będziemy o umywalkę zawadzać podczas korzystania z łazienki. Długa misa poprawia również wygodę korzystania z tego sprzętu. W niewielkim wnętrzu docenimy też gładkie i szerokie krawędzie umywalki, które tworzą funkcjonalną płaszczyznę do odkładania kosmetyków i akcesoriów sanitarnych. Umywalka wykonana jest z konglomeratu – materiału bardzo trwałego i łatwego w utrzymaniu czystości.

wąska łazienka ale wygodna, Ravak łazienka


W parze z szafką i lustrem

Umywalka Clear jako jedyna w ofercie RAVAK przeznaczona jest do montażu wyłącznie na szafce meblowej. Wygodna podumywalkowa szafka podkreśla modną horyzontalną formę sprzętu i jest do niego doskonale dopasowana – narożniki umywalki idealnie współgrają z fazowanymi krawędziami szafki. Szafkę wyróżnia także doskonale zorganizowane wnętrze. Zawiera praktyczną półkę, na której zmieszczą się wysokie butelki i pojemniki. Użytkownicy docenią także wysuwany organizer, dzięki któremu każdy przechowywany w szafce przedmiot będzie zawsze na swoim miejscu. Mebel ma formę wygodnej szuflady, co także w wąskiej łazience jest ważne, gdyż nawet wysunięta szuflada nie zabiera dużo miejsca. Dodatkowo wszystko, co się w niej znajduje, jest po wysunięciu doskonale widoczne. Nad umywalką warto zawiesić zgrane z nią i szafką lustro Clear. Jego rozmiar 80/100 x 44 cm oraz proste wzornictwo doskonale współgrają z umywalką i budują rytm aranżacji.

wąska łazienka ale wygodna, Ravak łazienka


Zgrany komplet

Spójną aranżację łazienki uzupełni szafka boczna (słupek) o wymiarach 40 x 40 x 155 cm. Szafka wyposażona jest w szklane półki i wewnętrzną szufladę. Meble z kolekcji Clear dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych. Biały lakierowany korpus łączony jest z frontem w kolorze białym z lakierowanego MDF lub ze strukturą drewna czereśniowego wykonaną z naturalnego modyfikowanego lakierowanego forniru. Eleganckim dopełnieniem szafek są chromowane uchwyty. Zarówno szafka podumywalkowa, jak i słupek nie tylko dodają łazience szyku, ale są też bardzo trwałe – chroni je specjalna impregnacja przeciwwilgociowa.

wąska łazienka ale wygodna, Ravak łazienka

www.ravak.pl