Prysznic bez przecieków – brodziki podpłytkowe RadaDrain

Trendy w urządzaniu łazienek, które obserwujemy w ostatnich latach, wyraźnie wskazują na rosnącą popularność kabin montowanych bezpośrednio na podłodze, z pominięciem tradycyjnego brodzika. W takim przypadku standardem jest instalacja odpływu liniowego. Nie gwarantuje on jednak takiej szczelności, jak brodziki podpłytkowe z odwodnieniem liniowym, które znajdziemy w ofercie firmy Radaway. Brodziki podpłytkowe RadaDrain to gwarancja szczelności, funkcjonalności i nowoczesnego wzornictwa.

System RadaDrain, brodziki podpłytkowe RadaDrain, odpływ liniowy

Jak to działa?

RadaDrain to kompletny system odwodnienia, w skład którego wchodzi wbudowany odpływ liniowy z syfonem o wysokiej przepustowości i mata uszczelniająca. Ofertę uzupełniają ruszty, dostępne w kilku wariantach wzorniczych. Dzięki specjalnie wyprofilowanej płycie ze spadkami skierowanymi w stronę odpływu, montaż brodzików podpłytkowych Radaway jest łatwy i szybki. Po pierwsze – płytki przyklejane są bezpośrednio do brodzika, co eliminuje ryzyko błędu instalatora przy zachowaniu spadków. W sytuacji, gdy mamy do czynienia tylko z odpływem liniowym, instalator sam musi wykonać wylewkę betonową. Nie zawsze jest to proste, a konsekwencją niezachowania odpowiednich spadków może być zmniejszona szczelność brodzika. Po drugie – nie musimy czekać, aż wylewka betonowa wyschnie. Taki sposób montażu brodzika podpłytkowego skraca czas oczekiwania na wymarzoną łazienkę. Pamiętajmy, że zgodnie z ogólnie przyjętą zasadą beton schnie w tempie 10 mm na tydzień, tj. od 4/5 do nawet 8/10 tygodni.

System RadaDrain, brodziki podpłytkowe RadaDrain, odpływ liniowy

Bezbłędna instalacja

Obok najnowszego wzornictwa i stuprocentowej szczelności, brodziki podpłytkowe z odpływem liniowym RadaDrain charakteryzuje wcześniej wspomniana, specjalnie wyprofilowana bryła płyty. Dzięki temu możemy być pewni, że płytki będą ułożone odpowiednio i estetycznie, a w czasie, gdy będziemy brać prysznic woda nie wyleje się poza strefę kąpielową. Warta zaznaczenia jest także uniwersalność takiego rozwiązania. Płyty prysznicowe Radaway występują w wielu kształtach i rozmiarach. W ofercie znajdziemy m. in. brodzik kwadratowy czy prostokątny z odpływem na krótszym boku.

Zalety brodzików podpłytkowych

1. Kompleksowość oferty – kompletny system odwodnienia, składający się ze specjalnie wyprofilowanej płyty, odpływu liniowego, rusztu oraz syfonu.

2. Uniwersalność – brodziki podpłytkowe występują w wielu kształtach i rozmiarach.

3. Szczelność – zapewniona dzięki wyprofilowanej płycie ze spadkami w kierunku odpływu.

4. Szybkość montażu– brak konieczności oczekiwania na wyschnięcie wylewki betonowej.