VIEGA – Łazienka przystosowana do indywidualnych potrzeb

Regulacja wysokości umywalki i miski ustępowej za pomocą przycisku

W domach wielopokoleniowych trudno jest zaspokoić potrzeby wszystkich użytkowników, zwłaszcza w przypadku łazienki. Młodsi i starsi, wysocy i niscy – każdy ma swoje preferencje i przyzwyczajenia. Każdemu byłoby wygodniej, gdyby umywalka i miska WC były zawieszone na optymalnej dla niego wysokości. Dlatego warto zwrócić uwagę na produkty z opcją indywidualnej regulacji przyciskiem i sterowane elektronicznie armatury.

Projektując łazienkę należy zadbać, by jej wyposażenie służyło domownikom komfortowo przez wiele lat. Użytkownicy zwracają dzisiaj uwagę nie tylko na atrakcyjne i ponadczasowe wzornictwo, lecz również na kwestię funkcjonalności. Viega wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom, oferując produkty, które doskonale wyglądają, a jednocześnie są w stanie zaspokoić indywidualne potrzeby osób w każdym wieku, niezależnie od wzrostu i kondycji fizycznej.

Wygodne korzystanie z umywalki
Nowy stelaż firmy Viega gwarantuje absolutny komfort korzystania z umywalki osobom o różnym wzroście. Umożliwia on niezwykle prostą regulację wysokości zawieszenia ceramiki. Wystarczy nacisnąć przycisk, a umywalka podniesie się samoczynnie do góry w zakresie od 70 do 90 cm. Żeby ją opuścić, wystarczy oprzeć na niej ręce. Ponowne naciśnięcie przycisku blokuje natomiast umywalkę na aktualnej wysokości.
Nowy stelaż Viega Eco Plus można łączyć z większością popularnych na rynku modeli umywalek. Nie zawiera on żadnych elementów elektronicznych.

Miska ustępowa zawsze na optymalnej wysokości
Dorosłym, a zwłaszcza osobom starszym, łatwiej jest wstawać z WC, jeśli miska jest zawieszona wyżej. Dzieciom zdecydowanie wygodniej korzysta się natomiast z toalety zainstalowanej niżej. Idealne rozwiązanie tego problemu to stelaż Viega Eco Plus z regulacją wysokości miski ustępowej. Położenie miski można w dowolnym momencie dostosować do indywidualnych potrzeb. Również tutaj wystarczy nacisnąć przycisk, a toaleta podniesie się lub opuści w zakresie 8 cm. Mechanizm oparty jest na sprężynie gazowej, bez żadnej elektroniki. Stelaż można łączyć z popularnymi miskami różnych producentów i wszystkimi płytkami uruchamiającymi z serii Visign firmy Viega.

Nieograniczona rozkosz kąpieli
Na rynku dostępne są również przemyślane rozwiązania ułatwiające korzystanie z wanny. Należą do nich na przykład sterowane elektronicznie armatury Multiplex Trio E. Ich eleganckie moduły obsługi umożliwiają ustawienie temperatury i poziomu napełnienia wanny według indywidualnych preferencji. Wartości te można zapisać dla maksymalnie trzech osób i dzięki funkcji pamięci, aktywować je podczas kolejnych kąpieli.

Doskonałym dopełnieniem przyjemnej kąpieli są najnowsze zestawy odpływowo-przelewowe z serii Multiplex. Lekkie naciśnięcie rozety powoduje podniesienie funkcji przelewu o 5 cm w górę, co umożliwia napełnienie wanny większą ilością wody. Dzięki temu można zanurzyć się w pachnącej pianie i zrelaksować. Nie trzeba zaprzątać sobie niczym uwagi, ponieważ funkcja przelewu pozostaje cały czas aktywna.

de_pr_151026_komfortgewinn_01
Optymalne rozwiązanie dla każdego: na rynku sa już dostępne produkty łazienkowe, pozwalające zaspokoić indywidualne potrzeby wszystkich użytkowników.
de_pr_151026_komfortgewinn_02a
Umywalka znajdująca się na idelnej wysokości dla każdego domownika, niezależnie od wzrostu: stelaż Viega Eco Plus z regulacją wysokości pozwala łatwo podnosić i opuszczać umywalkę, bez wykorzystywania żadnej elektroniki.

de_pr_151026_komfortgewinn_02b
Miska ustepowa, która dla jednego domownika jest zawieszona zbyt nisko, dla drugiego może znajdować się za wysoko. Stelaż Viega Eco Plus z regulacją wysokości, pozwala jednym naciśnięciem przycisku przesunąć ją w dół lub w górę w zakresie 8 cm.

de_pr_151026_komfortgewinn_03
Sterowane elektronicznie armatury Multiplex Trio E umożliwiają ustawienie temperatury i poziomu napełnienia wanny według indywidualnych preferencji. Najnowsze komplety odpływowo-przelewowe z serii Multiplex spodobają się tym, którzy lubią kąpąć się w wannie wypełnionej po brzegi, ponieważ pozwalają podnieść poziom wody o dodatkowe 5 cm.

de_pr_151026_komfortgewinn_04