Ciepłomierze BMETERS

W naszej ofercie znajdują się dwa rodzaje ciepłomierzy – kompaktowy ciepłomierz HYDROCAL M3 oraz ciepłomierz rozłączny HYDROSPLIT M3. Wszystkie urządzenia są przystosowane do zliczania ciepła i chłodu, a także są kompatybilne z systemem zdalnego odczytu HYDROLINK. Nasze ciepłomierze zostały zaprojektowane tak, by znaleźć zastosowanie zarówno w mieszkaniach i domach, jak w budownictwie wielolokalowym i przemyśle.

HYDROCAL M3

Kompaktowy model ciepłomierza służący do zliczania ciepła lub chłodu. Produkowany w średniacach 15 – 20mm (1/2” – 3/4”) z dynamiką przepływu qi/qp 1:50. Żywotność baterii wynosi 10 lat. Wyposażony jest w wysokiej klasy czujniki temperatury Pt1000. Przystosowany do montażu modułów radiowych Wireless M-BUS z wbudowanym modułem MBUS. Posiada dwa wejścia impulsowe dla wodomierzy oraz wyjście impulsowe dla ciepła lub chłodu.

Ciepłomierze, Ciepłomierz rozłączny, Ciepłomierz kompaktowy

PRZETWORNIK CMC

Wielostrumieniowy, suchobieżny przetwornik przepływu CMC-R do ciepłomierzy rozłącznych. Produkowany w wersji do pomiaru wody goracej 120°C w średnicach od DN15 do DN50 (1/2” – 2”). Wyposażony w nadajnik impulsów. Rekomendowany do wykorzystywania z jednostka zliczajacą Hydrosplit-M3. Przeznaczony do zabudowy w rurociągach poziomych z liczydłem skierowanym do góry w instalacjach ciepłowniczych domów wielolokalowych lub budynkach przemysłowych. Zatwierdzony zgodnie ze standardem PN-EN 1434.

Ciepłomierze, Ciepłomierz rozłączny, Ciepłomierz kompaktowy

HYDROSPLIT M3

Rozłączna jednostka zliczająca ciepłomierza, która wraz z podłączonym przetwornikiem przepływu do ciepłomierzy służący do zliczania ciepła lub chłodu. Żywotność baterii wynosi 10 lat. Wyposażony jest w wysokiej klasy czujniki temperatury Pt1000. Przystosowany do montażu radiowych Wireless M-BUS, przewodowych M-BUS oraz impulsowych. Przeznaczony do montażu wraz z przetwornikami przepływu o dużych średnicach nominalnych, w sytuacjach gdzie nie ma możliwości zastosowania ciepłomierza kompaktowego.

Ciepłomierze, Ciepłomierz rozłączny, Ciepłomierz kompaktowy

HYDROSONIS

Ciepłomierz ultradźwiękowy produkowany w średnicach DN15 – DN50, zatwierdzony zgodnie z dyrektywą MID. Dynamika przepływu 1:100 (1:250). Wskazania ciepła i chłodzenia zapamiętywane w osobnych rejestrach. Konfigurowalna lista wyświetlanych parametrów.

Ciepłomierze, Ciepłomierz rozłączny, Ciepłomierz kompaktowy

Ciepłomierz jest urządzeniem przeznaczonym do zliczania zużytej energii cieplnej, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Z tego względu niezwykle istotny jest dobór precyzyjnych, niezawodnych urządzeń. W naszej ofercie mamy dwa rodzaje ciepłomierzy spełniających te wymagania.

Model HYDROCAL M3 rekomendowany jest do budownictwa mieszkaniowego. To kompaktowy ciepłomierz wyposażony w innowacyjny bezmagnesowy system wskazujący obroty wirnika, dzięki czemu zapewnia wysoką stabilność pomiarową i niskie progi rozruchu. Natomiast modele HYDROSPLIT M3 to rozłączne ciepłomierze polecane do zastosowania w przemyśle. Przeznaczone są do montażu wraz z przetwornikami przepływu o dużych średnicach nominalnych oraz w sytuacjach, gdzie nie ma możliwości zastosowania ciepłomierza kompaktowego.

Wszystkie modele są w pełni kompatybilne z naszym systemem zdalnego odczytu i archiwizacji danych HYDROLINK, który umożliwia radiową bądź przewodową transmisję danych ze wszystkich ciepłomierzy w jednym czasie, bez angażowania użytkownika. Dzięki temu inkasent oszczędza czas i całkowicie omija problem zamkniętych mieszkań, domów oraz trudnodostępnych miejsc.

Ponadto oferujemy Państwu zestaw akcesoriów i produktów dodatkowych, które uzupełniają ofertę liczników ciepła ułatwiając ich instalację i rozszerzając funkcjonalność.