ORAS: baterie bezdotykowe

Firma Oras – inteligentne rozwiązania jakie od lat z powodzeniem wykorzystywane są w domach tak bardzo ekologicznych mieszkańców Skandynawii. Polacy znają nowoczesną armaturę m.in. elektroniczne baterie bezdotykowe, sterowane sensorem głównie z miejsc publicznych jak centra handlowe, restauracje czy kina. Ale dojrzeli również do wprowadzania tak zaawansowanych rozwiązań do swoich domów. „Dziś Polacy są gotowi na korzystanie z nowoczesnej armatury, jak od lat dzieje się to w innych krajach Europy. Nie boją się, jak jeszcze kilka lat temu, nowinek technologicznych” – wyjaśnia Marek Biały, dyrektor handlowy firmy Oras w Polsce.

Oras_Ventura

Ekologia – priorytet Oras od lat

Zanieczyszczenie środowiska i stale rosnąca liczba ludności na ziemi przyczyniają się do systematycznego pogłębienia deficytu wody. Według wyliczeń ONZ, już za 3 lata problem z dostępem do czystej wody może mieć połowa mieszkańców globu. Dlatego, tak ważne jest jej szanowanie. Ekologiczne korzystanie z wody, to też, wymierna oszczędność energii, której nie zużywamy niepotrzebnie na podgrzanie.

Konieczność bycia eko od lat dostrzegają firmy z różnych branż. Mamy ekologiczne samochody, żywność, sprzęt AGD, a ostatnio nawet kosmetyki i ubrania. Jak w tym ekologicznym szumie oddzielić informację od propagandy? Wystarczy przyjrzeć się, czy firma faktycznie inwestuje w ekologię? Czy jej zaangażowanie kończy się jedynie na oklejeniu produktu znaczkiem „eko”.

Dla Oras poszanowanie środowiska to nie chwilowa moda. To jeden z głównych kierunków działania od lat. Firma zrealizowała już kilkanaście projektów badawczych dotyczących rozwiązań ekologicznych, czy analizy ilości zużywanej wody. Każdy model baterii Oras projektowany jest z myślą o ekologii i wygodzie użytkowania. Dlatego firma jest światowym liderem na rynku nowoczesnej, oszczędzającej wodę armatury.

Oras_Il_Bagno_Alessi_One_2

Inteligentne domy

Jedną z wartości Oras jest także ciągła innowacja. Firma stale inwestuje, by sprawdzić jakie rozwiązania mogą podnieść jakość użytkowania i ekologiczny wymiar naszych kranów. W latach 70, kiedy w Polsce nikt nie potrafił sobie wyobrazić kranu innego, niż z dwoma kurkami, Oras, w rodzimej Finlandii wprowadzał już baterie jednouchwytowe. U nas, dopiero dziś są one powszechnie używane. Wielu z producentów armatury uważa nadal, że perlator zamontowany w kranie to zaawansowane rozwiązanie ekologiczne. Dla Oras to standard!

Ideą, jaka przyświeca firmie, jest rozwijanie nowych technologii nie tylko na papierze. Firma jest zawsze o jeden krok do przodu przed resztą rynku. Projektanci Oras, jak kreatorzy mody, pokazują nam rozwiązania, które za kilka lat będą stosowane powszechnie. Tak też było z wprowadzeniem baterii bezdotykowych. W Polsce to nadal nowinka. A krany sterowane fotokomórką mają już 22 lata! I powstały właśnie w fabrykach Oras.

Inteligentne baterie bezdotykowe są przyszłością rynku. Coraz chętniej sięgamy po nowinki technologiczne, by ułatwić sobie życie. A armatura elektroniczna to najbardziej ekologiczne krany na rynku. Zużywają o połowę mniej wody, niż powszechnie używane dziś baterie jednouchwytowe. Dlaczego? Działają tylko wówczas, gdy przysuniemy dłonie do kranu. Fotokomórka uruchamia więc wodę, wtedy, gdy naprawdę jest nam potrzebna. Inteligentna armatura oszczędza za nas. Poziom zużycia wody wynosi w nich jedynie 5-6 litrów na minutę, a nie jak w bateriach jednouchwytowych 12 l / min.

Filmy Oras na youtube

https://www.facebook.com/OrasPolska

 

Oras_Vienda_6 Oras_Vienda_4 Oras_Vienda_3 Oras_Ventura_3 Oras_Ventura_2 Oras_Il_Bagno_Alessi_One Oras_Eterna_48 Oras_Eterna Oras_Electra_4 Oras_Electra_3 Oras_Cubista_2 Oras_Cubista Oras_Electra_2 Oras_Electra Oras_Cubista_3