KALDEWEI – doskonałe brodziki emaliowane

Od głębokiego brodzika do superpłaskich emaliowanych powierzchni prysznicowych

Rosnące wymagania inwestorów, a także ciągłe zmiany potrzeb dotyczących aranżacji łazienki znajdują swoje odzwierciedlenie w tworzeniu nowych produktów oraz wprowadzaniu na rynek coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań. Estetyka, komfort oraz funkcjonalność idą w parze z architektonicznymi trendami. W ostatnim dziesięcioleciu szczególnie intensywna ewolucja dokonała się w grupie produktów związanych z przestrzenią prysznicową – głównie w segmencie brodzików. Z ogromną pasją, oddaniem i wyczuciem stylu Kaldewei wpływa od lat na kierunek tego rozwoju – od głębokiego brodzika do instalowanej w płaszczyźnie podłogi emaliowanej powierzchni prysznicowej z odpływem ściennym. Już w roku 1956 firma Kaldewei oprócz wanien produkowała ze stali emaliowanej także brodziki o głębokości 28 cm. Początkowo brodziki były tylko swojego rodzaju uzupełnieniem do wanien i miały charakter czysto funkcjonalny. Dlatego aż do połowy lat 80-tych na rynku dostępne były modele tylko w czterech rozmiarach i w dwóch głębokościach 28 i 15 cm. W tym czasie na pozycję absolutnego klasyka wśród brodzików Kaldewei awansował model Sanidusch. Kolejnym ważnym etapem na drodze ewolucji przestrzeni prysznicowej było wprowadzenie na rynek niższego brodzika Duschplan o głębokości 6,5 cm.

Brodzik emaliowany Sanidush
Brodzik emaliowany Sanidush o głębokości 15 cm
Brodzik emaliowany Dushplan
Brodzik emaliowany Dushplan o głębokości 6,5 cm

Większa swoboda ruchów pod prysznicem dzięki dużym i płaskim brodzikom

Wymagania inwestorów dotyczące komfortu i designu w łazience wciąż rosną. Aby spełnić życzenia konsumentów i zagwarantować większą swobodę ruchów pod prysznicem Kaldewei rozszerzyło ofertę brodzików o modele w dużych rozmiarach. To trend, który utrzymuje się na rynku do dnia dzisiejszego. W tej chwili w produktowym portfolio Kaldewei znajdziemy między innymi serię brodzików Conoflat dostępną w 33 rozmiarach, aż do modelu XXL o wymiarach 100×180 cm.

Brodzik emaliowany Conoflat
Brodzik emaliowany Conoflat
Brodzik emaliowany Conoflat
Brodzik emaliowany Conoflat

Oprócz ciągłego poszerzania oferty o modele w różnych rozmiarach, niemiecki producent stawia przede wszystkim na dużą różnorodność kształtów i form gwarantującą swobodę aranżacji przestrzeni łazienkowej. Wprowadzenie na rynek bardzo płaskich brodzików pociągnęło za sobą konieczność zmiany zestawów odpływowych. Przejście z syfonów o średnicy 52 mm na 90 mm gwarantuje wystarczającą szybkość odprowadzania wody do kanalizacji. Pierwszym superpłaskim brodzikiem Kaldewei był model Superplan o głębokości 2,5 cm, który pojawił się na rynku w 1994 roku. To właśnie od tego modelu zaczęła się moda na brodziki instalowane w płaszczyźnie podłogi. Superplan stanowi więc kolejny ważny etap na drodze do powstania emaliowanej powierzchni prysznicowej.

Brodzik emaliowany Superplan
Brodzik emaliowany Superplan
Kabina na brodziku emaliowanych Superplan
Kabina na brodziku emaliowanych Superplan

Conoflat: pierwsza emaliowana powierzchnia prysznicowa Kaldewei bez wewnętrznych krawędzi

W 2009 roku Kaldewei wprowadziło na rynek pierwszą superpłaską powierzchnię prysznicową zabudowaną w płaszczyźnie podłogi – model Conoflat. Ten wyjątkowy produkt stanowi kamień milowy w rozwoju architektury łazienkowej. W uznaniu jego szczególnej roli jury wielu prestiżowych konkursów przyznało modelowi Conoflat szereg nagród oraz wyróżnień, w tym najważniejszy tytuł Best of Best w ramach „Interior Innovation Awards”. W tym samym czasie zaprezentowano również nową paletę naturalnych barw Kaldewei Coordinated Colours Collection umożliwiającą harmonijne łączenie powierzchni prysznicowych z innymi materiałami stosowanymi w łazience.

Xetis: pierwsza powierzchnia prysznicowa z odpływem ściennym

Rok 2012 – to kolejna ważna data w historii firmy. Wtedy na rynku pojawił się Xetis – pierwsza na świecie emaliowana powierzchnia prysznicowa z odpływem umieszczonym w ścianie. Innowacyjny, minimalistyczny design otwiera nowe możliwości aranżacji komfortowej przestrzeni prysznicowej.

Xetis - powierzchnia prysznicowa
Xetis – powierzchnia prysznicowa
Xetis - powierzchnia prysznicowa
Xetis – powierzchnia prysznicowa

Dwa lata później, w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku, Kaldewei wprowadza do swojej oferty model Scona – emaliowaną powierzchnię prysznicową, bardziej ekonomiczną budżetowo. W ten sposób niemiecki producent po raz kolejny potwierdza swoją pozycję lidera w dziedzinie innowacji na rynku wyposażenia łazienek. Dziś Kaldewei oferuje ponad 50.000 modeli i wariantów umożliwiających wygodną aranżację przestrzeni prysznicowej w oparciu o emaliowaną powierzchnię prysznicową instalowaną w płaszczyźnie podłogi. Stabilna pokrywa odpływu, wykonana ze stali emaliowanej, kompletne systemy montażowe i odpływowe, powierzchnia uszlachetniona ułatwiająca utrzymanie produktów w czystości a także pełne lub częściowe wykończenie przeciwpoślizgowe to kolejne osiągnięcia w bogatej historii rozwoju brodzików ze stali emaliowanej Kaldewei. 

Powierzchnia prysznicowa Scona
Powierzchnia prysznicowa Scona
Powierzchnia prysznicowa Scona
Powierzchnia prysznicowa Scona

źródło: www.kaldewei,pl