Ravak umywalki MOON

Od roku 1969 tylko dwanaście osób odwiedziło księżyc. Ludzkość nadała mu magiczną moc, wierząc w zbawienny wpływ faz księżyca i szukając nowych technologii, aby go zdobyć. Niemal każdy mały chłopiec chciał być kosmonautą, by postawić stopę na księżycu.

Poznaj koncepcję faz księżyca firmy Ravak,  zaprojektowaną przez designéra Kryštofa Nosála.

 

Umywalki nablatowe
MOON

 

Seria pięciu umywalek nablatowych produkowana z konglomeratu wywodzi się od podstawowego, gometrycznego kształtu okręgu, który został poddany modyfikacji. „Cała seria nosi w sobie rzeczywisty proces tworzenia. W pierwszej kolejności powstała umywalka w kształcie okręgu, następnie z jej modyfikacji utworzyłem owalną umywalkę, do której w drugiej wersji dodałem płaszczyznę do odkładania. Ponownie wróciłem do kształtu okręgu, który poprzez ścięcie dał nam umywalkę, którą można montować przy ścianie. W ostatniej fazie tworzenia powstała umywalka o nieregularnym kształcie, która łagodzi całą serię i nadaje jej lekkości.“ mówi autor
i założyciel studia Nosal Design. Powstała w ten sposób seria pięciu umywalek, z których pierwsza o kształcie okręgu nazwana została Moon 1, kolejna o ściętej krawędzi Moon 1C (krawędź umywalki kopiuje kształt litery C). Umywalka o owalnym kształcie to model Moon 2 a owalny model z płaszczyzną do odkładania nosi nazwę Moon 2S (shelf – półka). Umywalka o nieregularnym kształcie nazwana została Moon 3.

Okrąg w łazience idealnie równoważy elementy o prostokątnym kształcie, takie jak płytki, kabinę prysznicową czy meble. Wykorzystany w aranżacji wnętrza sprzyja odprężeniu i wywołuje uczucie spokoju. Umywalki Moon marki RAVAK doskonale współgrają z produktami z konceptu Chrome i 10°. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego materiału, jakim jest konglomerat, swym kształtem podążają za trendem subtelnych form. Rezultatem są eteryczne umywalki, które powstały na bazie okręgu i swoją interesującą formą dają wiele możliwości aranżacyjnych.
Dzięki nieskomplikowanej ekspresji i lekkości formy umywalki Moon sprawdzą się w każdej nowoczesnej łazience. Model Moon 1C może być zainstalowany bezpośrednio przy ścianie, oszczędzając przestrzeń łazienki, Moon 2 oferuje wyjątkową przestrzeń wewnętrzną a model Moon 2S został zaprojektowany z praktyczną płaszczyzną do odkładania np. kosmetyków. „Moon 3 prezentuje czystą radość życia“ podsumowuje autor.

Rozmiary:
Moon 1 – średnica 400 mm
Moon 1C – szerokość 400 mm, głębokość 355 mm
Moon 2 – szerokość 560 mm, głębokość 400 mm
Moon 2S – szerokość 560 mm, głębokość 400 mm
Moon 3 – szerokość 463 mm, głębokość 389 mm
Wysokość wszystkich umywalek Moon wynosi 120 mm