Łatwa naprawa domowych instalacji grzewczych – VIEGA

Praktyczna mufa przesuwna Megapress

W starszych budynkach mieszkalnych, często spotykamy instalacje z grubościennych rur stalowych. Podczas naprawy lub późniejszego montażu np. trójników w przyłączu grzejnika doskonale sprawdzi się mufa przesuwna Megapress. Wystarczy wyciąć fragment rury, wsunąć w to miejsce mufę i bezpiecznie zaprasować.

Remont instalacji grzewczej wykonanej z grubościennych rur stalowych często przysparza instalatorom wielu problemów. Do tej pory wykonanie nowego przyłącza obiegów grzewczych do istniejącej instalacji stalowej było możliwe jedynie przy pomocy skomplikowanej złączki przejściowej lub czasochłonnego spawania. Spływająca woda dodatkowo spowalnia prace montażowe. Ponadto pojawia się zwiększone ryzyko pożarowe, ze względu na łatwopalne materiały powszechne w starym budownictwie. Dzięki technice zaprasowywania na zimno, system Viega Megapress gwarantuje bezpieczny i szybki montaż oraz niskie koszty remontu lub rozbudowy takiej instalacji.

Szybkie i skuteczne rozwiązanie

Zakres prac przy naprawie lub późniejszym montażu elementów, takich jak trójniki w przyłączu grzejnika, jest bardzo podobny. W tego typu sytuacjach warto sięgnąć po praktyczną mufę przesuwną z oferty systemu Megapress. Jak to działa? Instalator po prostu wycina potrzebny fragment rury, wsuwa w to miejsce mufę, a następnie zaprasowuje połączenie przy pomocy zaciskarki Viega Pressgun, co trwa dosłownie kilka sekund. Takie rozwiązanie zdecydowanie skraca czas montażu, a jednocześnie gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo pracy i szczelność wykonanych połączeń.

Mufa wyposażona jest w element uszczelniający z EPDM, pierścień metalowy i pierścień dystansowy. Jak wszystkie złączki firmy Viega posiada opatentowany profil bezpieczeństwa SC-Contur, gwarantujący wymuszoną nieszczelność w stanie niezaprasowanym. Dostępne średnice mufy to: ⅜, ½, ¾ i 1″.

Megapress, Mufa przesuwna, Viega


Mufa przesuwna Megapress dostępna jest w średnicach: ⅜, ½, ¾ i 1″.Megapress, Mufa przesuwna, Viega


Podczas naprawy lub późniejszego montażu trójników w instalacjach ze stali grubościennej warto wykorzystać mufę przesuwną Megapress.Megapress, Mufa przesuwna, Viega


Naprawa instalacji z wykorzystaniem mufy przesuwnej jest niezwykle prosta: wystarczy wyciąć fragment rury, wsunąć w to miejsce mufę i bezpiecznie zaprasować.